Commerce ML Migrations (8.x-1.5) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Categories
id: Kategori

en: Error Message
id: Pesan Kesalahan

en: Last
id: Terakhir

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Products
id: Produk

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Mapping
id: Pemetaan

en: Migration
id: Migrasi

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
id: Jenis hierarki diperbolehkan dalam kosa kata. (0 = dinonaktifkan, 1 = tunggal, 2 = banyak)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
id: Urutan kategori dalam hubungannya dengan kategori lain.

en: The vocabulary ID.
id: ID kosakata.

en: The name of the vocabulary.
id: Nama kosakata.

en: The description of the vocabulary.
id: Deskripsi kosakata.

en: Module responsible for the vocabulary.
id: Modul yang bertanggung jawab atas kosakata.

en: Unique machine name of the vocabulary.
id: Nama mesin yang unik dari kosakata.
