Commerce ML Migrations (8.x-1.9) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Categories
ro: Categorii

en: Last
ro: Ultimul

en: Messages
ro: Mesaje

en: Products
ro: Produse

en: Taxonomy Terms
ro: Termeni Taxonomie

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Mapping
ro: Mapare

en: Migration
ro: Migrare

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
ro: Tipul ierarhiei permise în cadrul vocabularului. (0 = disabled, 1 = singur, 2 = multiplu)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
ro: Greutatea vocabularului în relație cu alte vocabulare.

en: The vocabulary ID.
ro: ID-ul vocabularului.

en: The name of the vocabulary.
ro: Numele vocabularului.

en: The description of the vocabulary.
ro: Descrierea vocabularului.

en: Module responsible for the vocabulary.
ro: Modul responsabil pentru vocabular.

en: Unique machine name of the vocabulary.
ro: Nume de mașină unic pentru vocabular.
