CMRF Core (2.0.0-rc2) - en to ne translation catalogue (15 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Type
ne: प्रकार

en: Action
ne: कारवाही

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Date
ne: मिति

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Label
ne: लेबल

en: View
ne: दृश्य

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Filter
ne: फिल्टर

en: Profile
ne: व्यक्तिविवरण

en: Original
ne: असली

en: Show
ne: देखाउनुहोस्
