CMRF Core (2.0.7) - en to gl translation catalogue (49 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Action
gl: Acción

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Reset
gl: Reiniciar

en: default
gl: predeterminado

en: Image
gl: Imaxe

en: Label
gl: Etiqueta

en: View
gl: Ver

en: Options
gl: Opcións

en: Created
gl: Creado

en: Separator
gl: Separador

en: Page
gl: Páxina

en: Filter
gl: Filtro

en: Cache
gl: Caché

en: Expose
gl: Expoñer

en: Operator
gl: Operador

en: Profile
gl: Perfil

en: Clear cache
gl: Limpar a caché

en: Original
gl: Orixinal

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Show
gl: Amosar

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Reversed
gl: Invertido

en: Relationships
gl: Relacións

en: Relationship
gl: Relación

en: Image path
gl: Ruta da imaxe

en: Reply
gl: Responder

en: Values
gl: Valores

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Ordered list
gl: Lista ordenada

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: About
gl: Información

en: starting from @count
gl: comezando por @count

en: Display type
gl: Tipo de vista

en: Numeric
gl: Numérico

en: Simple separator
gl: Separador sinxelo

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Text format
gl: Formato do texto

en: (first item is 0)
gl: (o primeiro elemento é 0)

en: (start from last values)
gl: (comezar desde o último valor)

en: Image style
gl: Estilo de imaxe

en: Machine Name
gl: Nome de sistema
