CMRF Core (2.0.7) - en to nl translation catalogue (62 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Action
nl: Actie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: default
nl: standaard

en: Image
nl: Afbeelding

en: View
nl: Weergeven

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Page
nl: Pagina

en: Desc
nl: Aflopend

en: Expose
nl: Geef weer voor bezoekers

en: Profile
nl: Profiel

en: Clear cache
nl: Cache legen

en: Original
nl: Origineel

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Show
nl: Weergeven

en: API key
nl: API-sleutel

en: Entity
nl: Entiteit

en: %label has been deleted.
nl: %label is verwijderd.

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Reversed
nl: Omgekeerd

en: Relationships
nl: Relaties

en: Relationship
nl: Relatie

en: Image path
nl: Afbeeldingspad

en: Request
nl: Verzoek

en: Reply
nl: Reageren

en: Values
nl: Waarden

en: Add relationship
nl: Relatie toevoegen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Ordered list
nl: Geordende lijst

en: Unordered list
nl: Ongeordende lijst

en: About
nl: Over

en: starting from @count
nl: beginnend vanaf @count

en: Display type
nl: Weergavetype

en: Download file
nl: Bestand downloaden

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Numeric
nl: Numeriek

en: Simple separator
nl: Simpel scheidingsteken

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Text format
nl: Tekstopmaak

en: (first item is 0)
nl: (eerste item is 0)

en: (start from last values)
nl: (begin bij de laatste waarden)

en: Action name
nl: Actienaam

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Asc
nl: Oplopend

en: Multiple field settings
nl: Instellingen voor meerdere velden

en: Display @count value(s)
nl: @count waarde(n) weergeven

en: First and last only
nl: Alleen eerste en laatste

en: Reduce
nl: Verminder

en: Group item
nl: Groepsitem

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Delete submission
nl: Inzending verwijderen

en: @type %label has been created.
nl: @type %label is aangemaakt.

en: @type %label has been updated.
nl: @type %label is bijgewerkt.

en: @type: added %label.
nl: @type: %label toegevoegd.

en: @type: updated %label.
nl: @type: %label bijgewerkt.
