CMRF Core (2.1.0-beta11) - en to he translation catalogue (50 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Action
he: פעולה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: default
he: ברירת מחדל

en: Image
he: תמונה

en: Label
he: תווית

en: View
he: צפיה

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Separator
he: מפריד

en: Page
he: דף

en: Filter
he: סינון

en: Desc
he: יורד

en: Cache
he: מטמון

en: Expose
he: חשוף

en: Operator
he: אופרטור

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Clear cache
he: ניקוי מטמון

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Show
he: הצג

en: Entity
he: יישות

en: Reversed
he: בסדר הפוך

en: Relationships
he: יחסים

en: Relationship
he: יחס

en: Reply
he: השב

en: Values
he: ערכים

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Ordered list
he: רשימה מסודרת

en: Unordered list
he: רשימה לא מסודרת

en: About
he: אודות

en: starting from @count
he: מתחיל מ-@count

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: Scheduled
he: מתוזמן

en: Numeric
he: מספרי

en: Simple separator
he: מפריד פשוט

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Machine Name
he: שם מכונה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: @type: updated %label.
he: @type: עודכן %label.
