CMRF Core (2.1.0-beta5) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Action
ro: Acțiune

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: default
ro: implicit

en: Image
ro: Imagine

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afişează

en: Options
ro: Opţiuni

en: Created
ro: Creat

en: Page
ro: Pagina

en: Filter
ro: Filtru

en: Desc
ro: Descendent

en: Expose
ro: Expune

en: Profile
ro: Profil

en: Clear cache
ro: Golire cache

en: Original
ro: Originală

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Show
ro: Arată

en: API key
ro: Cheia API

en: Parameters
ro: Parametri

en: Entity
ro: Entitate

en: Reversed
ro: Inverstat

en: Relationships
ro: Relaţii

en: Relationship
ro: Relaţie

en: Image path
ro: Calea către imagine

en: Reply
ro: Replică

en: Values
ro: Valori

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: About
ro: Despre

en: starting from @count
ro: începând de la @count

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: Simple separator
ro: Separator simplu

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Text format
ro: Formatare text

en: (first item is 0)
ro: (primul element este 0)

en: (start from last values)
ro: (începe de la ultimele valori)

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Multiple field settings
ro: Setări multiple ale câmpului

en: Display @count value(s)
ro: Afișează @count valoare(i)

en: Image class
ro: Clasă imagine

en: First and last only
ro: Doar primul și ultimul

en: Group item
ro: Grupați elementul
