CMS Content Sync (3.0.0) - en to oc translation catalogue (57 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Action
oc: Accion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Access
oc: Accès

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Check
oc: Verificar

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Site name
oc: Nom del site

en: Custom
oc: Personalizat

en: Fields
oc: Camps

en: Advanced
oc: Avançat

en: Inactive
oc: Inactiu

en: here
oc: aicí

en: Allow
oc: Autorizar

en: Sort by
oc: Triar per

en: Change
oc: Modificar

en: in
oc: dins

en: Entity
oc: Entitat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Select
oc: Seleccionar

en: is
oc: es

en: Synchronization
oc: Sincronizacion

en: Usage
oc: Utilizacion

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Data
oc: Donadas

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Registration
oc: Enregistrament

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: Create new
oc: Crear novèl

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Checkboxes
oc: Casas de marcar

en: Variant
oc: Varianta

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
