CMS Content Sync (3.0.21) - en to mr translation catalogue (41 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Language
mr: भाषा

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: required
mr: आवश्यक

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Action
mr: कृती

en: new
mr: नवीन

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: all
mr: सर्व

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: default
mr: मुलभूत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Updated
mr: सुधारित

en: ID
mr: आय डी

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Site name
mr: साइट चा नाव

en: here
mr: येथे

en: Ignore
mr: दुर्लक्ष करा

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
