CMS Content Sync (8.x-1.36) - en to cs translation catalogue (62 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Is
cs: Je

en: Type
cs: Typ

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Action
cs: Akce

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Access
cs: Přístup

en: Check
cs: Šek

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Site name
cs: Název webu

en: Source URL
cs: URL zdroje

en: Fields
cs: Pole

en: Introduction
cs: Úvod

en: Desc
cs: Sestupně

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: here
cs: zde

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Allow
cs: Povolit

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Handler
cs: Ovladač

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Change
cs: Změnit

en: in
cs: v

en: Authentication
cs: Ověření

en: Apply
cs: Použít

en: Select
cs: Vybrat

en: is
cs: je

en: Debug
cs: Ladění

en: Usage
cs: Použití

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Is one of
cs: Jeden z

en: Create new
cs: Vytvořit nové

en: Export configuration
cs: Exportovat konfiguraci

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Checkboxes
cs: Zaškrtávací pole

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
