CMS Content Sync (8.x-1.9) - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Default
nl: Standaard

en: Check
nl: Controleer

en: All
nl: Alle

en: Source URL
nl: Bron-URL

en: Introduction
nl: Inleiding

en: Table
nl: Tabel

en: here
nl: hier

en: Allow
nl: Toestaan

en: Ignore
nl: Negeren

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Entity
nl: Entiteit

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Base URL
nl: Basis-URL

en: Synchronization
nl: Synchronisatie

en: Export settings
nl: Instellingen exporteren

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Data
nl: Gegevens

en: Not supported
nl: Niet ondersteund.

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Export configuration
nl: Instellingen exporteren

en: Checkboxes
nl: Keuzevakjes

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Last import
nl: Laatste import

en: Handler settings
nl: Instellingen voor handler

en: Basic Auth
nl: Basisverificatie

en: Entity UUID
nl: Entiteit UUID

en: Log data is corrupted and cannot be unserialized: @message
nl: Log-gegevens zijn corrupt en kunnen niet worden gedeserialiseerd: @message
