Glazed CMS Core (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Pencarian

en: Filename
id: Nama berkas

en: Contact
id: Kontak

en: File MIME type
id: Jenis MIME berkas

en: File size
id: Ukuran berkas

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Attachments
id: Sisipan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Your message has been sent.
id: Pesan anda sudah dikirim.

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Basic page
id: Halaman dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
id: Gunakan <em>halaman dasar</em> untuk konten statis Anda, seperti halaman 'Tentang kami'.

en: Asc
id: Urutan turun
