Collection (2.4.3-beta5) - en to ro translation catalogue (51 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: Language
ro: Limba

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Items
ro: Articole

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Attributes
ro: Atribute

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: Changed
ro: Schimbat

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Bundle
ro: Pachet

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Default translation
ro: Traducere implicită

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
ro[0]: %action a fost aplicat la @count element.
ro[1]: %action a fost aplicat @count elemente.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
ro: Nu aveți acces pentru a executa %action pe @entity_type_label %entity_label.

en: A flag indicating whether this is the default translation.
ro: Un marcaj care indică dacă aceasta este traducerea implicită.

en: Add a new @entity_type.
ro: Adăugați un nou @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
ro: Nu există nici un @entity_type încă. @add_link

en: Apply to selected items
ro: Aplică elementelor selectate

en: There are no @label yet.
ro: Nu există @label încă.
