Collection (2.4.3-beta9) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Item
fa: آیتم

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: No items selected.
fa: هیچ موردی انتخاب نشده.

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Bundle
fa: بسته

en: Mini
fa: کوچک

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
