Collection (2.4.3-beta9) - en to sv translation catalogue (56 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Item
sv: Artikel

en: Type
sv: Typ

en: Language
sv: Språk

en: Action
sv: Åtgärd

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page
sv: Sida

en: Published
sv: Publicerad

en: URL alias
sv: URL-alias

en: Items
sv: Poster

en: Desc
sv: Fallande

en: Owner
sv: Ägare

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: No items selected.
sv: Inga inlägg valda.

en: Changed
sv: Ändrad

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Collection
sv: Samling

en: Apply
sv: Applicera

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Owners
sv: Ägare

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Latest version
sv: Senaste version

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Default translation
sv: Förvald översättning

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
sv[0]: %action genomfördes på @count post.
sv[1]: %action genomfördes på @count poster.

en: A flag indicating whether this is the default translation.
sv: En flagga som indikerar huruvida detta är den förvalda översättningen eller ej.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Add a new @entity_type.
sv: Lägg till en ny @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
sv: Det finns ingen @entity_type än. @add_link

en: Apply to selected items
sv: Applicera på markerade objekt

en: There are no @label yet.
sv: Det finns ingen @label än.
