Collection (3.0.0) - en to he translation catalogue (52 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: Language
he: שפה

en: Action
he: פעולה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: Number of items
he: מספר פריטים

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Page
he: דף

en: Published
he: מפורסם

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Items
he: פריטים

en: Desc
he: יורד

en: Owner
he: בעלים

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: No items selected.
he: לא נבחרו פריטים.

en: Changed
he: השתנה

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Apply
he: החל

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: Bundle
he: חבילה

en: Mini
he: מיני

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Default translation
he: תרגום ברירת המחדל

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
he[0]: %action יושמה על פריט @count.
he[1]: %action יושמה על @count פריטים.

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
he: אין לך הרשאות לביצוע %action על @entity_type_label %entity_label.

en: Add a new @entity_type.
he: יצירת @entity_type.

en: Apply to selected items
he: יישום על הפריטים שנבחרו

en: There are no @label yet.
he: אין עדיין @label.
