Color backport (1.0.3) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Core
tr: Çekirdek

en: Custom
tr: Özel

en: Color
tr: Renk

en: Goal
tr: Hedef

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Color scheme
tr: Renk şeması

en: Color set
tr: Renk kümesi

en: About
tr: Hakkında

en: Steps
tr: Adımlar

en: Uses
tr: Kullanım

en: Lock
tr: Kilitle

en: Changing colors
tr: Renkleri değiştime

en: Unlock
tr: Kilidi aç

en: GD library PNG support
tr: GD kütüphanesi PNG desteği

en: Logo path
tr: Logo yolu

en: You must enter a valid hexadecimal color value for %name.
tr: %name için geçerli bir onaltılı renk değeri girmeniz gerekir.

en: Additional resources
tr: Ek kaynaklar

en: Palette settings
tr: Palet ayarları

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.sect.resource-limits">PHP documentation</a> for more information.
tr: Bu temanın renk şemasını değiştirmek için PHP'nin kullanabileceği yeterli bellek yok. En az %size daha gerekiyor. Daha fazla bilgi için <a href="http://php.net/manual/ini.core.php#ini.sect.resource-limits">PHP belgelerine</a> bakın.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Check the <a href="http://php.net/manual/ref.image.php">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
tr: PHP için GD kitaplığı etkinleştirildi, ancak PNG desteği olmadan derlendi. Bunun nasıl düzeltileceğine ilişkin bilgi için <a href="http://php.net/manual/ref.image.php">PHP resim belgelerine</a> bakın.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="http://php.net/manual/book.image.php">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
tr: PHP için GD kitaplığı eksik ya da güncel değil. Bunun nasıl düzeltileceğine ilişkin bilgi için <a href="http://php.net/manual/book.image.php">PHP resim belgelerine</a> bakın.

en: A color variable for a theme.
tr: Tema için renk değişkeni.
