Texte field counter with colors (1.1.2) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Field
it: Campo

en: Color
it: Colore

en: Empty
it: Vuoto

en: low
it: basso

en: Color settings
it: Impostazioni sui colori

en: Green
it: Verde

en: Orange
it: Arancione
