Texte field counter with colors (1.1.3) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Field
de: Feld

en: Color
de: Farbe

en: Empty
de: Leer

en: Red
de: Rot

en: Max
de: Maximum

en: low
de: niedrig

en: Color settings
de: Farbeinstellungen

en: Green
de: Grün

en: Max limit
de: Maximale Limite

en: Select a color
de: Farbauswahl
