Colorized google maps block (8.x-1.1) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Weight
nl: Gewicht

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Color
nl: Kleur

en: Destination
nl: Bestemming

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Coordinates
nl: Coördinaten

en: Map
nl: Landkaart

en: Controls
nl: Besturingselementen

en: Element type
nl: Elementtype

en: Enable zoom control
nl: Zoom-controle inschakelen
