Colossal Menu (2.1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Parent
ar: الأب

en: Label
ar: التسمية

en: Menu
ar: القائمة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Edit menu
ar: تحرير القائمة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Menus
ar: القوائم

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Add Link
ar: إضافة رابط

en: Link settings
ar: اعدادات الرابط

en: The text to be used for this link in the menu.
ar: النص المستخدم لهذا الرابط في القائمة.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Edit %label
ar: تحرير %label
