Colossal Menu (8.x-1.0-alpha2) - en to lt translation catalogue (24 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Type
lt: Tipas

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Weight
lt: Svoris

en: Link
lt: Nuoroda

en: Parent
lt: Tėvinis

en: Label
lt: Etiketė

en: Menu
lt: Meniu

en: Created
lt: Sukurta

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: Edit menu
lt: Redaguoti meniu

en: Changed
lt: Pakeista

en: Menus
lt: Meniu

en: Language code
lt: Kalbos kodas

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: The text to be used for this link in the menu.
lt: Šios nuorodos tekstas naudojamas meniu.

en: Weight for @title
lt: @title svoris

en: Edit %label
lt: Redaguoti %label

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
lt: Nuorodų svoris tarp to pačio meniu ir to pačio gylio nuorodų. Nuorodos su didesniu svoriu bus išdėstytos žemiau nuorodų su mažesniu svoriu.

en: A flag for whether the link should be enabled in menus or hidden.
lt: Pažymėkite ar meniu nuorodą bus įjungta ar išjungta.
