Coming-Soon (8.x-3.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Body
de: Textkörper

en: E-mail
de: E-Mail

en: Delete
de: Löschen

en: Language
de: Sprache

en: Social networks
de: Soziale Netzwerke

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Heading
de: Überschrift

en: End date
de: Enddatum

en: Changed
de: Geändert

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Subscriber ID
de: Abonnent ID

en: Background image
de: Hintergrundbild

en: Add subscriber
de: Abonnent hinzufügen

en: Delete subscriber
de: Abonnent löschen

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Edit subscriber
de: Abonennt bearbeiten

en: Are you sure you want to delete this subscriber "%email"?
de: Möchten Sie den Abonnenten „%email“ wirklich löschen?
