Commerce Core (8.x-2.0-beta5) - en to ro translation catalogue (703 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Forgot password?
ro: Ai uitat parola?

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Attribute
ro: Atribut

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Log
ro: Jurnal

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Currency
ro: Monedă

en: Default currency
ro: Moneda implicită

en: Action
ro: Acțiune

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Categories
ro: Categorii

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Update
ro: Actualizare

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afişează

en: hidden
ro: ascuns

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Year
ro: Anul

en: Page
ro: Pagina

en: Never
ro: Niciodată

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Conditions
ro: Condiții

en: Mode
ro: Mod

en: N/A
ro: N/D

en: Month
ro: Lună

en: Price
ro: Preţ

en: Customer
ro: Client

en: Amount
ro: Suma

en: Add to cart
ro: Adaugă în coş

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Inactive
ro: inactiv

en: Owner
ro: Proprietar

en: Payment
ro: Plată

en: payment
ro: plată

en: Payments
ro: Plăți

en: Store
ro: Magazin

en: store
ro: magazin

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Configuration
ro: Configurație

en: SKU
ro: Cod

en: Attributes
ro: Atribute

en: order
ro: comandă

en: Online
ro: Activ

en: Checkout
ro: Casă

en: Provider
ro: Furnizor

en: Expose
ro: Expune

en: Order
ro: Comandă

en: Plain
ro: Simplu

en: Expires
ro: Expiră la

en: Visibility settings
ro: Setări vizibilitate

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authoring information
ro: Informaţii despre autor

en: seconds
ro: secunde

en: API key
ro: Cheia API

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Expired
ro: Expirat

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Workflow
ro: Fluxul de lucru

en: Contact information
ro: Informații contact

en: Product type
ro: Tip produs

en: Promotions
ro: Promoții

en: promotion
ro: promoție

en: Promotion
ro: Promoție

en: Shopping cart
ro: Coş de cumpărături

en: Cart
ro: Coş

en: Coupon
ro: Cupon

en: Coupons
ro: Cupoane

en: Discount
ro: Reducere

en: Display label
ro: Etichetă de afișare

en: Product
ro: Produs

en: Order Summary
ro: Rezumat comandă

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Changed
ro: Schimbat

en: Total amount
ro: Valoare totală

en: Completed
ro: Finalizată

en: Refund
ro: Rambursare

en: Products
ro: Produse

en: Product types
ro: Tipuri de produse

en: Orders
ro: Comenzi

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Percentage
ro: Procentaj

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ro: Utilizatorul %namen nu a fost activat, sau are accesul interzis.

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Review
ro: Verificare

en: logs
ro: jurnale

en: Complete
ro: Finalizat

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Apply
ro: Aplică

en: log
ro: jurnal

en: Adjustment
ro: Ajustare

en: Order ID
ro: ID comandă

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL

en: Params
ro: Parametri

en: product
ro: produs

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Data
ro: Dată

en: Emails
ro: E-mail-uri

en: Billing information
ro: Informaţii facturare

en: Transaction mode
ro: Mod tranzacţie

en: Transaction type
ro: Tip de tranzacție

en: Contact email
ro: E-mail de contact

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Step
ro: Pas

en: Currency code
ro: Cod monedă

en: Currencies
ro: Valute

en: Payment methods
ro: Metode de plată

en: Capture
ro: Captură

en: Credit card
ro: Card de credit

en: Address book
ro: Agendă de adrese

en: Variations
ro: Variații

en: Attribute name
ro: Nume atribut

en: Void
ro: Fără valoare

en: You have entered an invalid credit card number.
ro: Aţi introdus un număr de card de credit invalid.

en: Card type
ro: Tip de card

en: Card number
ro: Număr card

en: Payment gateways
ro: Portaluri de plată

en: Password field is required.
ro: Câmpul parolă este obligatoriu.

en: Adjustments
ro: Ajustări

en: Radio buttons
ro: Butoane radio

en: Cart block
ro: Bloc de tip coș de cumpărături

en: Checkout settings
ro: Opţiuni casă

en: Customer information
ro: Informaţii client

en: Update cart
ro: Actualizează coş

en: Add product
ro: Adăugați un produs

en: products
ro: produse

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Billing Information
ro: Informații despre facturare

en: Bundle
ro: Pachet

en: No products available.
ro: Nu există produse disponibile.

en: Symbol
ro: Simbol

en: Allow registration
ro: Permite înregistrarea

en: Current user
ro: Utilizatorul curent

en: Order total
ro: Total comandă

en: Add to cart form
ro: Adaugă la formularul coș

en: The product title.
ro: Titlul produsului.

en: Total price
ro: Preț total

en: Payment information
ro: Informații despre plată

en: Provide a password for the new account in both fields.
ro: Introduceţi o parolă pentru noul cont.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: - All -
ro: - Toate -

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Payment Method
ro: Metodă de plată

en: Reset to alphabetical
ro: Iniţializat la alfabetic

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Remote ID
ro: ID de la distanță

en: Authorized
ro: Autorizat

en: Coupon code
ro: Cod cupon

en: currency
ro: monedă

en: Offer
ro: Ofertă

en: No orders available.
ro: Nu există comenzi efectuate.

en: %title must be a number.
ro: %title trebuie să fie un număr.

en: Payment type
ro: Tip de plată

en: Add currency
ro: Adăugați monedă

en: Username field is required.
ro: Câmpul nume de utilizator este obligatoriu.

en: Shipping Information
ro: Informații despre transport

en: Product attributes
ro: Atribute produs

en: Customer Information
ro: Informații client

en: @count item | @count items
ro[0]: @count articole
ro[1]: @count de articole

en: Label text
ro: Text etichetă

en: Order type
ro: Tip comandă

en: View own orders
ro: Vizualizare comenzi proprii

en: visible
ro: vizibil

en: Pane
ro: Panou

en: Confirm email
ro: Confirmați e-mail

en: Reusable
ro: Reutilizabil

en: Your shopping cart is empty.
ro: Coșul dumneavoastră de cumpărături este gol.

en: Implements the shopping cart system and add to cart features.
ro: Implementează sistemul de coș de cumpărături și caracteristicile de adaugă în coș.

en: Access checkout
ro: Acces la casă

en: Complete a purchase through the checkout form.
ro: Completaţi achiziţionarea prin intermediul formularului de la casă.

en: Completion message
ro: Mesaj de completare

en: Unit price
ro: Preț unitar

en: Order number
ro: Număr comandă

en: The order number displayed to the customer.
ro: Numărul comenzii afișat clientului.

en: Defines the Order entity and associated features.
ro: Definește entitatea de tip comandă și caracteristicile asociate.

en: Administer product types
ro: Administrați tipurile de produs

en: Add product type
ro: Adăugare tip produs

en: Defines the Product entity and associated features.
ro: Definește entitatea produs și caracteristicile asociate.

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Save and publish
ro: Salvare și publicare

en: payment method
ro: metodă de plată

en: Administer payments
ro: Administrează plăți

en: Payment failed at the payment server. Please review your information and try again.
ro: Plata a eșuat la serverul de plăți. Revedeți-vă informațiile și încercați din nou.

en: Add payment
ro: Adăugați plată

en: Numeric code
ro: Cod numeric

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Default quantity
ro: Cantitatea implicită

en: You have entered an expired credit card.
ro: Ați introdus un card de credit expirat.

en: Capture payment
ro: Capturați plata

en: Authorize only
ro: Autorizați numai

en: Authorize and capture
ro: Autorizați și capturați

en: Delete order
ro: Ștergeți comanda

en: PayPal Email
ro: PayPal E-mail

en: Asc
ro: Ascendent

en: Quantity text field
ro: Câmp text cantitate

en: Panes
ro: Panouri

en: You have not placed any orders with us yet.
ro: Nu ați plasat comenzi încă.

en: Payment captured.
ro: Plata capturată.

en: Master
ro: Expert

en: Label display
ro: Afişare etichetă

en: Administer payment methods
ro: Administrare metode de plată

en: Please wait while you are redirected to the payment server. If nothing happens within 10 seconds, please click on the button below.
ro: Așteptați în timp ce sunteți redirecționat către serverul de plăți. Dacă nu se întâmplă nimic în decurs de 10 secunde, faceți clic pe butonul de mai jos.

en: Element type
ro: Tip de element

en: orders
ro: comenzi

en: Generate password
ro: Generați parolă

en: currencies
ro: monede

en: Shipping information
ro: Informații transport

en: You have entered a credit card number of an unsupported card type.
ro: Ați introdus un număr de card de credit a unui tip de card neacceptat.

en: Product attribute
ro: Atribut produs

en: Email field is required.
ro: Câmpul Email este obligatoriu.

en: Payment method types
ro: Tipuri metode de plată

en: Payment method type
ro: Tip metodă de plată

en: Add payment method
ro: Adăugați metodă de plată

en: No stores available.
ro: Nu există magazine disponibile.

en: Stores
ro: Magazine

en: variation
ro: variație

en: variations
ro: variații

en: New credit card
ro: Card de credit nou

en: Administer order types
ro: Administrare tipuri de comandă

en: Add order type
ro: Adăugați tip de comandă

en: Even if selected, this area handler will never render if a valid order cannot be found in the View's arguments.
ro: Chiar dacă este selectat, handlerul acestei zone nu va reda niciodată dacă nu poate fi găsită o comandă validă în argumentele vizualizării.

en: product variation type
ro: tipul variației produsului

en: Product variation types
ro: Tipuri de variație a produsului

en: Add product variation type
ro: Adăugați tip de variație produs

en: Add value
ro: Adăugați valoare

en: Source entity type
ro: Tip entitate sursă

en: Source entity ID
ro: ID entitate sursă

en: Administer currencies
ro: Administrare monede

en: payments
ro: plăți

en: Thank you for your order!
ro: Vă mulțumim pentru comanda dumneavoastră!

en: Reassign
ro: Reatribuiți

en: product type
ro: tip de produs

en: Plugin configuration
ro: Configurare plugin

en: Order items
ro: Comenzi

en: Save and keep published
ro: Salvați și păstrați publicat

en: Save and unpublish
ro: Salvați și anulați publicarea

en: Save as unpublished
ro: Salvați ca nepublicat

en: Save and keep unpublished
ro: Salvați și păstrați nepublicat

en: With selection
ro: Cu cele selectate

en: Last saved
ro: Ultimul salvat

en: Not saved yet
ro: Nesalvat încă

en: Payment refunded.
ro: Plată rambursată.

en: The credit card type.
ro: Tipul cardului de credit.

en: Card expiration month
ro: Luna expirării cardului

en: Card expiration year
ro: Anul expirării cardului

en: Saved the %label @entity-type.
ro: %label @entity-type salvat.

en: Calculated price
ro: Prețul calculat

en: Remove button
ro: Buton eliminare

en: (this translation)
ro: (această traducere)

en: @card_type ending in @card_number
ro: @card_type se termină în @card_number

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Attribute ID
ro: ID atribut

en: Variation type
ro: Tip de variație

en: Failed:
ro: Eșuat:

[ctx: Plural]
en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Captured
ro: Capturat

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
ro: Sunt permise mai multe caractere speciale, inclusiv spațiu, punct (.), cratima (-), apostrof ('), liniuță de subliniere (_) și semnul @.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
ro: Prea multe încercări de autentificare eșuate de pe adresa dumneavoastră IP. Această adresă IP este blocată temporar. Încercați din nou mai târziu sau <a href=":url">solicitați o parolă nouă</a>.

en: Select plugin
ro: Selectați plugin

en: Refund payment
ro: Plată rambursată

en: Defines common functionality for all Commerce modules.
ro: Definește funcționalitatea comună pentru toate modulele Commerce.

en: Administer your commerce data and configuration.
ro: Administrați-vă datele și configurația de comerț.

en: Configure your store and Commerce module settings.
ro: Configurați-vă magazinul și setările modulului Commerce.

en: Entity select widget settings
ro: Setări widget selectare entitate

en: Autocomplete threshold
ro: Prag completare automată

en: Autocomplete size
ro: Dimensiune completare automată

en: Autocomplete placeholder
ro: Substituent completare automată

en: Hide if there's only one bundle.
ro: Ascunde dacă există doar un singur bundle.

en: Shopping cart settings
ro: Setări coș de cumpărături

en: Shopping cart form view
ro: Vizualizare formular coș de cumpărături

en: Adds a text field for editing the quantity.
ro: Adaugă un câmp de text pentru editarea cantității.

en: Create a new order
ro: Creați o comandă nouă

en: Order types
ro: Tipuri de comandă

en: Manage your orders.
ro: Gestionați-vă comenzile.

en: Manage your order types.
ro: Gestionați-vă tipurile de comandă.

en: Purchasable entity type
ro: Tip entitate ce poate fi achiziționată

en: The parent order.
ro: Comanda părinte.

en: Purchased entity
ro: Entitate achiziționată

en: The purchased entity.
ro: Entitatea achiziționată.

en: The number of purchased units.
ro: Numărul de unități achiziționate.

en: The price of a single unit.
ro: Prețul unei singure unități.

en: A serialized array of additional data.
ro: Un array serializat de date suplimentare.

en: The store to which the order belongs.
ro: Magazinul căruia îi aparține comanda.

en: The email address associated with the order.
ro: Adresa de e-mail asociată comenzii.

en: Billing profile
ro: Profil de facturare

en: The order state.
ro: Starea comenzii.

en: The total price of the order.
ro: Prețul total al comenzii.

en: The time when the order was created.
ro: Momentul când comanda a fost creată.

en: The time when the order was last edited.
ro: Momentul când comanda a fost editată ultima oară.

en: Order for
ro: Comandă pentru

en: Existing customer
ro: Client existent

en: New customer
ro: Client nou

en: The order %label has been successfully saved.
ro: Comanda %label a fost salvată cu succes.

en: Used by all orders of this type.
ro: Folosit de toate comenzile de acest tip.

en: Saved the %label order type.
ro: Tip de comandă %label salvat.

en: You have not created any order types yet. Go to the <a href="@create_order_type">order type creation page</a> to add a new order type.
ro: Încă nu ați creat tipuri de comenzi. Mergeți la <a href="@create_order_type">pagina de creare a tipurilor de comenzi</a> pentru a adăuga un nou tip de comandă.

en: currency from @field_name
ro: moneda de la @field_name

en: Commerce Price requires the commerceguys/intl library.
ro: Commerce Price necesită librăria commerceguys/intl.

en: Defines the Currency entity.
ro: Definește entitatea monedă

en: Manage your currencies.
ro: Gestionați-vă monedele.

en: Fraction digits
ro: Numere fracționare

en: Default price formatter settings
ro: Setări prestabilite pentru formator de prețuri

en: Strip trailing zeroes after the decimal point
ro: Îndepărtați zerourile care urmează după punctul zecimal

en: Display the currency code instead of the currency symbol
ro: Afișați codul monedei în locul simbolului monedei

en: The number of digits after the decimal sign.
ro: Numărul de cifre după semnul zecimal.

en: The currency code must consist of three uppercase letters.
ro: Codul monedei trebuie să conțină trei majuscule.

en: The currency code is already in use.
ro: Codul monedei este folosit deja.

en: The numeric code must consist of three digits.
ro: Codul numeric trebuie să fie format din trei cifre.

en: The numeric code is already in use.
ro: Codul numeric este folosit deja.

en: Saved the %label currency.
ro: Moneda %label a fost salvată.

en: All currencies have already been imported.
ro: Toate monedele au fost importate deja.

en: Strip trailing zeroes after the decimal point.
ro: Îndepărtați zerourile ce urmează după punctul zecimal.

en: Display the currency code instead of the currency symbol.
ro: Afișați codul monedei în locul simbolului monedei.

en: The alternative URL for this product. Use a relative path. For example, "/my-product".
ro: Adresa URL alternativă pentru acest produs. Folosiți o cale relativă. De exemplu, "/my-product".

en: Manage your products.
ro: Gestionați-vă produsele.

en: Manage your product types.
ro: Gestionați-vă tipurile de produs.

en: Manage your product variation types.
ro: Gestionați-vă tipurile de variații de produs.

en: Product variation type
ro: Tipul de variație a produsului

en: Product variation attributes
ro: Atribute variație produs

en: Whether to display a quantity input field on the add to cart form.
ro: Dacă doriți să afișați un câmp de introducere a cantității pe formularul de adăugare în coș.

en: Configuration for the Publish product action
ro: Configurare pentru acțiunea publicați produsul

en: Configuration for the Unpublish product action
ro: Configurare pentru acțiunea anulați publicarea produsului

en: The product author.
ro: Autorul produsului.

en: The product URL alias.
ro: Aliasul URL al produsului.

en: Whether the product is published.
ro: Dacă produsul este publicat.

en: The time when the product was created.
ro: Momentul în care produsul a fost creat.

en: The time when the product was last edited.
ro: Momentul în care produsul a fost editat ultima dată.

en: The variation author.
ro: Autorul variației.

en: The parent product.
ro: Produsul părinte.

en: The unique, machine-readable identifier for a variation.
ro: Identificatorul unic, care poate fi citit de mașină pentru o variație.

en: The variation price
ro: Prețul variației

en: Whether the variation is active.
ro: Indiferent dacă variația este activă.

en: The time when the variation was created.
ro: Momentul când variația a fost creată.

en: The time when the variation was last edited.
ro: Momentul când variația a fost editată ultima oară.

en: Product variation
ro: Variație produs

en: The product %label has been successfully saved.
ro: Produsul %label a fost salvat cu succes.

en: Publish new products of this type by default.
ro: Publicați, în mod implicit, produsele noi de acest tip.

en: The product type %label has been successfully saved.
ro: Tipul de produs %label a fost salvat cu succes.

en: Publish selected product
ro: Publicați produsul selectat

en: Unpublish selected product
ro: Anulați publicarea produsului selectat

[ctx: Validation]
en: The SKU of the product variation.
ro: SKU al variației produsului.

en: The SKU %sku is already in use and must be unique.
ro: SKU %sku este deja în uz și trebuie să fie unic.

en: - All countries -
ro: - Toate țările -

en: Defines the Store entity and associated features.
ro: Definește entitatea de tip magazin și caracteristicile asociate.

en: Store types
ro: Tipuri de magazin

en: Manage your stores.
ro: Gestionați-vă magazinele.

en: Manage your store types.
ro: Gestionați-vă tipurile de magazin.

en: Administer store types
ro: Administrați tipurile de magazin

en: Commerce Store settings
ro: Setări Commerce Store

en: Default store UUID
ro: UUID magazin implicit

en: Store type
ro: Tip de magazin

en: The store type.
ro: Tipul magazinului.

en: The store owner.
ro: Proprietarul magazinului.

en: The store name.
ro: Numele magazinului.

en: Store email notifications are sent from this address.
ro: E-mailurile de notificare ale magazinului sunt trimise de la această adresă.

en: The store address.
ro: Adresa magazinului.

en: Supported billing countries
ro: Țări de facturare acceptate

en: Saved the %label store.
ro: Magazinul %label a fost salvat.

en: Saved the %label store type.
ro: Tipul de magazin %label a fost salvat.

en: Number of available entities after which the autocomplete is used.
ro: Numărul entităților disponibile după care este utilizată completarea automată.

en: Size of the input field in characters.
ro: Dimensiunea în caractere a câmpului de intrare.

en: Text that will be shown inside the autocomplete field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Textul care va fi afișat în interiorul câmpului de completare automată până la introducerea unei valori. Acest indiciu este, de obicei, o valoare a eșantionului sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Autocomplete threshold: @threshold entities.
ro: Prag completare automată: @threshold entități.

en: Autocomplete size: @size characters
ro: Mărime completare automată: @size caractere

en: Autocomplete placeholder: @placeholder
ro: Substituent de completare automată: @placeholder

en: No autocomplete placeholder
ro: Niciun substituent de completare automată

en: Entity select
ro: Selectați entitatea

en: Publish product
ro: Publicați un produs

en: Unpublish product
ro: Anulați publicarea produsului

en: Order information
ro: Informații despre comandă

en: Admin permission
ro: Permisiune de admin

en: Reassign order
ro: Realocaţi comanda

en: The purchased @entity_type.
ro: @entity_type achiziționată.

en: The IP address of the order.
ro: Adresa IP a comenzii.

en: Placed
ro: Plasat

en: The time when the order was placed.
ro: Momentul când comanda a fost plasată.

en: Search by username or email address
ro: Căutați după numele de utilizator sau adresa de e-mail

en: Place the order on a different date
ro: Plasați comanda pe o altă dată

en: anonymous user with the email %email
ro: utilizator anonim cu adresa de e-mail %email

en: The order is currently assigned to @customer.
ro: Comanda este în prezent alocată clientului @customer.

en: The order %label has been assigned to customer %customer.
ro: Comanda %label a fost alocată clientului %customer.

en: Hide if there's only one store.
ro: Ascunde dacă există un singur magazin.

en: Allows the current user to access the view even if the argument is a different user.
ro: Permite utilizatorului curent să acceseze vizualizarea chiar dacă argumentul este un utilizator diferit.

en: Carts
ro: Coșuri

en: User orders
ro: Comenzi utilizator

en: Display a list of placed orders for a user.
ro: Afișați o listă de comenzi plasate pentru un utilizator.

en: Shopping cart block view
ro: Vizualizare bloc coș de cumpărături

en: Display cart contents in dropdown
ro: Afișați conținutul căruciorului în drop-down

en: @entity added to @cart-link.
ro: @entity adăugat la @cart-link.

en: Display cart contents in a dropdown
ro: Afișați conținutul coșului de cumpărături într-o listă de tip drop-down

en: Orders can't be created until a store has been added. @link
ro: Comenzile nu pot fi create până când nu a fost adăugat un magazin. @link

en: Import currencies
ro: Importați monede

en: Imported the selected currencies.
ro: Monedele selectate au fost importate.

en: Generate variation titles based on attribute values
ro: Generați titluri pentru variație pe baza valorilor atributelor

en: The variation title.
ro: Titlul variației.

en: Products can't be created until a store has been added. @link
ro: Produsele nu pot fi create până când nu a fost adăugat un magazin. @link

en: Generate variation titles based on attribute values.
ro: Generați titluri pentru variații pe baza valorilor atributelor.

en: The default currency of the store.
ro: Moneda implicită a magazinului.

en: Cart form
ro: Formular cărucior

en: Delete product
ro: Ștergeți un produs

en: Delete store
ro: Ștergeți magazinul

en: Use the commerce administration pages
ro: Utilizați paginile de administrare a comerțului

en: Checkout flow
ro: Flux de verificare

en: Checkout step
ro: Pas verificare

en: Provides configurable checkout flows.
ro: Oferă fluxuri de verificare configurabile.

en: Add checkout flow
ro: Adăugați flux de verificare

en: Checkout flows
ro: Fluxuri de verificare

en: Manage your checkout flows.
ro: Gestionați-vă fluxurile de verificare.

en: Administer checkout flows
ro: Administrare fluxuri de verificare

en: Require double entry of email
ro: Solicită dubla introducere a e-mailului

en: Allow guest checkout
ro: Permite verificarea clienților oaspeți

en: Saved the %label checkout flow.
ro: Fluxul de verificare %label a fost salvat.

en: Pay and complete purchase
ro: Plătiți și achiziționați integral

en: No pane is displayed.
ro: Nici un panou nu este afișat.

en: No pane is disabled.
ro: Nici un panou nu este dezactivat.

en: Checkout step for @title
ro: Pas de verificare pentru @title

en: Continue to review
ro: Continuați să examinați

en: Require double entry of email: Yes
ro: Solicită dubla introducere a e-mailului: Da

en: Require double entry of email: No
ro: Solicită dubla introducere a e-mailului: Nu

en: Forces anonymous users to enter their email in two consecutive fields, which must have identical values.
ro: Obligă utilizatorii anonimi să-și introducă e-mailurile în două câmpuri consecutive, care trebuie să aibă valori identice.

en: The specified emails do not match.
ro: E-mail-urile specificate nu se potrivesc.

en: Guest checkout: Allowed
ro: Verificare oaspeți: Permisă

en: Guest checkout: Not allowed
ro: Verificare oaspeți: Nu este permisă

en: Returning Customer
ro: Client revenit

en: Guest Checkout
ro: Verificare făcută de vizitatori

en: Proceed to checkout. You can optionally create an account at the end.
ro: Continuați către verificare. Opțional puteți crea un cont la sfârșit.

en: Continue as Guest
ro: Continuați ca invitat

en: Too many failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
ro: Prea multe încercări de conectare nereușite pentru acest cont. Este blocat temporar. Încercați din nou mai târziu sau <a href=":url">solicitați o parolă nouă</a>.

en: Add product attribute
ro: Adaugați atribut produs

en: Manage your product attributes.
ro: Gestionați-vă atributele produsului.

en: The attribute value name.
ro: Numele valorii atributului.

en: The weight of this attribute value in relation to others.
ro: Ponderea acestei valori a atributului în raport cu celelalte.

en: The time when the attribute value was created.
ro: Momentul când valoarea atributului a fost creată.

en: The time when the attribute value was last edited.
ro: Momentul în care a fost editată ultima dată valoarea atributului.

en: Product attribute value
ro: Valoarea atributului produsului

en: Deleting a product attribute will delete all of its values. This action cannot be undone.
ro: Ștergerea unui atribut al produsului va șterge toate valorile acestuia. Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Created the %label product attribute.
ro: Atributul produsului %label a fost creat.

en: Updated the %label product attribute.
ro: Atributul produsului %label a fost actualizat.

en: Saved the %label product variation type.
ro: Tipul de variație al produsului %label salvat.

en: @config does not exist in extension storage
ro: @config nu există în stocarea extensiei

en: @config already exists, use revert to update
ro: @config există deja, utilizați revert pentru a actualiza

en: @config was successfully imported
ro: @config a fost importată cu succes

en: @config does not exist in active storage
ro: @config nu există în stocarea activă

en: @config could not be reverted because it was modified by the user
ro: @config nu a putut fi readusă deoarece a fost modificată de utilizator

en: @config was successfully reverted
ro: @config a fost readusă cu succes

en: @config was successfully deleted
ro: @config a fost ștearsă cu succes

en: payment methods
ro: metode de plată

en: Plugin item field settings
ro: Setări câmp element de plugin

en: Adds a button for removing the order item.
ro: Adaugă un buton pentru eliminarea elementului de comandă.

en: Access cart
ro: Accesați coșul de cumpărături

en: View the cart page.
ro: Vizualizați pagina coșului de cumpărături.

[ctx: cart link]
en: your cart
ro: coșul dumneavoastră

en: Display checkout progress
ro: Afișați progresele înregistrate

en: Order summary view
ro: Vizualizare rezumat comandă

en: checkout flow
ro: flux de verificare

en: checkout flows
ro: fluxuri de verificare

en: Checkout progress
ro: Progres verificare

en: Used by the checkout progress block to determine visibility.
ro: Folosit de blocul de progres pentru verificare pentru a determina vizibilitatea.

en: Registration: Allowed
ro: Înregistrare: Permisă

en: Registration: Not allowed
ro: Înregistrare: Nu este permisă

en: New Customer
ro: Client nou

en: Create account and continue
ro: Creați cont și continuați

en: Unrecognized username or password. <a href=":url">Have you forgotten your password?</a>
ro: Nume de utilizator sau parolă nerecunoscute. <a href=":url">V-ați uitat parola?</a>

en: Login or continue as guest
ro: Logați-vă sau continuați ca invitat

en: Displays the order total field, requires an Order ID argument.
ro: Afișează câmpul total al comenzii, necesită un argument pentru ID-ul comenzii.

en: Add order item type
ro: Adăugați tip de comandă

en: order item types
ro: tipuri de comandă

en: Manage your order item types.
ro: Gestionați-vă tipurile de comenzi.

en: Maintain the types of orders available and the fields that are associated with those types.
ro: Mențineți tipurile de comenzi disponibile și câmpurile care sunt asociate cu acele tipuri.

en: Order refresh mode
ro: Mod reîmprospătare comandă

en: Order refresh frequency
ro: Frecvență reîmprospătare comandă

en: order item type
ro: tip de comandă

en: Order item type
ro: Tip de comandă

en: The time when the order was completed.
ro: Momentul în care comanda a fost încheiată.

en: The order item title.
ro: Titlul comenzii.

en: The total price of the order item.
ro: Prețul total al comenzii.

en: The time when the order item was created.
ro: Momentul în care comanda a fost creată.

en: The time when the order item was last edited.
ro: Momentul în care comanda a fost editată ultima dată.

en: Order item
ro: Comandă

en: order item
ro: comandă

en: order items
ro: comenzi

en: order type
ro: tip comandă

en: order types
ro: tipuri comandă

en: Saved the %label order item type.
ro: Tipul de comandă %label salvat.

en: Order refresh
ro: Reîmprospătare comandă

en: Refresh a draft order when it is loaded regardless of who it belongs to.
ro: Actualizați o schiță de comandă când este încărcată, indiferent de cine aparține.

en: Only refresh a draft order when it is loaded if it belongs to the current user.
ro: Reîmprospătați o schiță de comandă numai atunci când este încărcată dacă aparține utilizatorului curent.

en: Draft orders will only be refreshed if more than the specified number of seconds have passed since they were last refreshed.
ro: Schițele comenzilor vor fi actualizate numai dacă au trecut mai mult de numărul specificat de secunde de la ultima actualizare.

en: The @workflow workflow does not have a "Place" transition.
ro: Fluxul de lucru @workflow nu are o tranziție de "Poziție".

en: order item table
ro: tabel pentru comenzi

en: Stores adjustments to the parent entity's price.
ro: Stochează ajustări la prețul entității părinte.

en: Payment gateway
ro: Portal plată

en: The payment gateway.
ro: Portalul de plată.

en: The payment method.
ro: Metoda de plată.

en: Provides payment functionality.
ro: Oferă funcționalitate de plată.

en: Add payment gateway
ro: Adăugați portal de plată

en: Manage your payment gateways.
ro: Gestionați-vă portalurile de plată.

en: Administer payment gateways
ro: Administrare portaluri de plată

en: The remote payment ID.
ro: ID-ul plății la distanță.

en: Remote State
ro: Starea de la distanță

en: The remote payment state.
ro: Starea plății la distanță.

en: The payment amount.
ro: Suma de plată.

en: Refunded amount
ro: Suma rambursată

en: The refunded payment amount.
ro: Suma de plată rambursată.

en: The payment state.
ro: Starea plății.

en: Whether this is a test payment.
ro: Indiferent dacă este vorba de o plată la test.

en: The time when the payment was authorized.
ro: Momentul în care plata a fost autorizată.

en: Authorization expires
ro: Autorizarea expiră

en: The time when the payment authorization expires.
ro: Momentul când autorizația de plată expiră.

en: The time when the payment was captured.
ro: Momentul în care a fost capturată plata.

en: payment gateway
ro: portal de plată

en: payment gateways
ro: portaluri de plată

en: The payment method owner.
ro: Proprietarul metodei de plată.

en: The payment method remote ID.
ro: ID-ul de la distanță al metodei de plată.

en: Whether the payment method is reusable.
ro: Indiferent dacă metoda de plată este reutilizabilă.

en: Whether this is the user's default payment method.
ro: Indiferent dacă aceasta este metoda implicită de plată a utilizatorului.

en: The time when the payment method expires. 0 for never.
ro: Momentul când metoda de plată expiră. 0 pentru niciodată.

en: The time when the payment method was created.
ro: Momentul în care a fost creată metoda de plată.

en: The time when the payment method was last edited.
ro: Momentul în care metoda de plată a fost modificată ultima oară.

en: Payment saved.
ro: Plata a fost salvată.

en: Saved the %label payment gateway.
ro: Portalul de plată %label a fost salvat.

en: %label saved to your payment methods.
ro: %label salvat la metodele dumneavoastră de plată.

en: Void payment
ro: Plata fără valoare

en: The last few digits of the credit card number
ro: Ultimele cifre ale numărului cardului de credit

en: The credit card expiration month.
ro: Luna expirării cardului de credit.

en: The credit card expiration year.
ro: Anul expirării cardului de credit.

en: PayPal account (@paypal_mail)
ro: Cont PayPal (@paypal_mail)

en: The email address associated with the PayPal account.
ro: Adresa de e-mail asociată contului PayPal.

en: PayPal account
ro: Cont PayPal

en: New PayPal account
ro: Cont PayPal nou

en: You have entered an invalid CVV.
ro: Ați introdus un CVV nevalid.

en: Can't refund more than @amount.
ro: Nu se poate rambursa mai mult de @amount.

en: Are you sure you want to void the %label payment?
ro: Sunteți sigur că doriți să anulați plata %label?

en: Payment voided.
ro: Plata a fost anulată.

en: Provides payment gateway examples.
ro: Oferă exemple de portale de plată.

en: Calculated price formatter settings
ro: Setările de format pentru prețuri calculate

en: This form is only intended for creating custom currencies. Real-world currencies should be <a href=":url">imported</a>.
ro: Acest formular este destinat numai creării de monede personalizate. Monedele din lumea reală ar trebui să fie <a href=":url">importate</a>.

en: The three digit code, as defined by <a href=":url" target="_blank">ISO 4217</a>.
ro: Codul din trei cifre, așa cum este definit de <a href=":url" target="_blank">ISO 4217</a>.

en: Stores a decimal number and a three letter currency code.
ro: Stochează un număr zecimal și un cod de monedă de trei litere.

en: Maintain the types of products available and the fields that are associated with those types.
ro: Mențineți tipurile de produse disponibile și câmpurile care sunt asociate cu aceste tipuri.

en: Inject product variation fields into the rendered product
ro: Injectați câmpurile de variație a produsului în produsul randat

en: Whether to attempt to combine order items containing the same product variation
ro: Fie că încercați să combinați elemente de comandă care conțin aceeași variație a produsului

en: Attributes to render.
ro: Atribute pentru a randa.

en: product attribute
ro: atribut produs

en: product attributes
ro: atribute produs

en: product attribute value
ro: valoarea atributului produsului

en: product attribute values
ro: valorile atributului produsului

en: product types
ro: tipuri de produs

en: product variation
ro: variație produs

en: product variations
ro: variații produs

en: product variation types
ro: tipurile variației produsului

en: Controls how the attribute is displayed on the add to cart form.
ro: Controlează modul în care atributul este afișat pe formularul de adăugare în coș.

en: Rendered attribute
ro: Atributul randat

en: Enable attribute value translation
ro: Activați traducerea valorii atributului

en: This text will be displayed on the <em>Add product</em> page.
ro: Acest text va fi afișat pe pagina <em>adăugați produs</em>.

en: Inject product variation fields into the rendered product.
ro: Injectați câmpurile variației produsului în produsul randat.

en: Combine order items containing the same product variation.
ro: Combinarea elementelor de comandă care conțin aceeași variație a produsului.

en: The order item type, referenced product variation, and data from fields exposed on the Add to Cart form must all match to combine.
ro: Tipul elementului de comandă, variația produsului referit și datele din câmpurile expuse în formularul de adăugare în coș trebuie să se potrivească toate pentru a se combina.

en: Do not combine order items containing the same product variation.
ro: Nu combinați articolele de comandă care conțin aceeași variație a produsului.

en: Display the following attributes
ro: Afișați următoarele atribute

en: Attribute value display mode
ro: Mod de afișare valoare atribut

en: Displaying the following attributes: @attributes
ro: Afișarea următoarelor atribute: @attributes

en: Attribute value display mode: @mode
ro: Mod de afișare valoare atribut: @mode

en: Product attributes overview
ro: Privire de ansamblu asupra atributelor produsului

en: Provides a UI for managing promotions.
ro: Oferă o interfață de utilizator pentru gestionarea promoțiilor.

en: Add a new promotion
ro: Adăugați o promoție nouă

en: Manage your promotions.
ro: Gestionați-vă promoțiile.

en: The promotion name.
ro: Numele promoției.

en: Additional information about the promotion to show to the customer
ro: Informații suplimentare despre promoție pentru a le arăta clientului

en: The order types for which the promotion is valid.
ro: Tipurile de comandă pentru care promoția este valabilă.

en: The stores for which the promotion is valid.
ro: Magazinele pentru care promoția este validă.

en: Coupons which allow promotion to be redeemed.
ro: Cupoane care permit promoției să fie valorificate.

en: Current usage
ro: Utilizare curentă

en: The number of times the promotion was used.
ro: De câte ori a fost folosită promoția.

en: Usage limit
ro: Limită de utilizare

en: The maximum number of times the promotion can be used. 0 for unlimited.
ro: Numărul maxin de câte ori promoția poate fi folosită. 0 pentru nelimitat.

en: The date the promotion becomes valid.
ro: Data la care promoția devine validă.

en: The date after which the promotion is invalid.
ro: Data după care promoția este nevalidă.

en: Whether the promotion is enabled.
ro: Indiferent dacă promoția este activată.

en: promotions
ro: promoții

en: Promotions can't be created until a store has been added. @link
ro: Promoțiile nu pot fi create înainte de adăugarea unui magazin. @link

en: Compares the order total amount.
ro: Compară suma totală a comenzii.

en: Percentage amount cannot be empty.
ro: Valoarea procentuală nu poate fi goală.

en: Add store
ro: Adăugați magazin

en: Add store type
ro: Adăugați tip de magazin

en: Maintain the types of stores available and the fields that are associated with those types.
ro: Întrețineți tipurile de magazine disponibile și câmpurile asociate cu acele tipuri.

en: stores
ro: magazine

en: store type
ro: tip de magazin

en: store types
ro: tipuri de magazin

en: Store ID from active store
ro: Stocați ID-ul de la magazinul activ

en: Plugin categories
ro: Categorii plugin

en: Stores configuration for a plugin.
ro: Stochează configurația pentru un plugin.

en: Promotion offer
ro: Ofertă promoțională

en: Promotion condition
ro: Stare promoție

en: Stores remote IDs.
ro: Stochează ID-uri de la distanță.

en: Plugin select
ro: Selectați pluginul

en: Add to Cart Form
ro: Adaugă la formularul coșului

en: order_items: Order Item
ro: order_items: Comandă

en: Checkout Order Summary
ro: Verificare rezumat comandă

en: Display a set of order items in a table.
ro: Afișați un set de comenzi într-un tabel.

en: Succeeded:
ro: Reușit:

en: Order item types
ro: Tipuri de comandă

en: The @workflow workflow does not have a "Draft" state.
ro: Fluxul de lucru @workflow nu are o stare "Schiță".

en: There are no reusable payment methods available
ro: Nu există metode de plată reutilizabile

en: number from @field_name
ro: numărul de la @field_name

en: Product variation title widget settings
ro: Setări widget pentru titlul variației produsului

en: The label will be available to screen readers even if it is not displayed.
ro: Eticheta va fi disponibilă cititorilor de ecran chiar dacă nu este afișată.

en: Label: "@text" (@visible)
ro: Eticheta: "@text" (@visible)

en: Product variation title
ro: Titlul variației produsului

en: View any order
ro: Vizualizați orice comandă

en: These settings let you control how draft orders are refreshed, the process during which prices are recalculated.
ro: Aceste setări vă permit să controlați modul în care sunt actualizate schițele comenzilor, procesul în timpul căruia prețurile sunt recalculate.

en: Manage own payment methods
ro: Gestionați-vă metodele de plată

en: Commerce requires the bcmath PHP extension.
ro: Commerce necesită extensia PHP bcmath.

en: Current cart IDs
ro: ID-urile coșului curent

en: Email the customer a receipt when an order is placed
ro: Trimiteți clientului o chitanță atunci când este plasată o comandă

en: The receipt BCC email
ro: E-mail BCC pentru chitanță

en: The customer.
ro: Clientul.

en: Order #@number confirmed
ro: Comanda #@number confirmată

en: Emails are sent in the HTML format. You will need a module such as <a href="https://www.drupal.org/project/swiftmailer">Swiftmailer</a> to send HTML emails.
ro: E-mailurile sunt trimise în format HTML. Veți avea nevoie de un modul cum ar fi <a href="https://www.drupal.org/project/swiftmailer">Swiftmailer</a> pentru a trimite e-mailuri în format HTML.

en: Send a copy of the receipt to this email:
ro: Trimiteți o copie a chitanței la acest e-mail:

en: Order #@number details:
ro: Detalii comanda #@number:

en: No payment gateways are defined, create one first.
ro: Niciun portal de plată nu este definit, mai întâi creați unul.

en: Transaction mode: Authorize and capture
ro: Mod tranzacție: autorizată și captată

en: Transaction mode: Authorize only
ro: Mod tranzacție: doar autorizată

en: This setting is only respected if the chosen payment gateway supports authorizations.
ro: Această setare este respectată numai dacă portalul de plată ales acceptă autorizații.

en: Authorize only (requires manual capture after checkout)
ro: Autorizați numai (necesită captură manuală după efectuarea plății)

en: No payment gateway selected.
ro: Nu a fost selectat niciun portal de plată.

en: Payment process
ro: Proces de plată

en: Do not strip trailing zeroes after the decimal point.
ro: Nu îndepărtați zerourile ce urmează după punctul zecimal.

en: Display the currency symbol.
ro: Afișați simbolul monedei.

en: Order activity
ro: Activitate comandă

en: Commerce Log
ro: Jurnal comerț

en: Provides activity logs for Commerce entities.
ro: Oferă jurnale de activitate pentru entitățile de tip comerț

en: The user for the log.
ro: Utilizatorul pentru jurnal.

en: Log template ID
ro: ID șablon pentru jurnal

en: The log template plugin ID
ro: ID-ul pluginului șablonului pentru jurnal

en: Log category ID
ro: ID categorie de jurnal

en: The log category plugin ID
ro: ID-ul pluginului categoriei de jurnal

en: The source entity ID
ro: ID-ul entității sursă

en: The source entity type
ro: Tipul entității sursă

en: A serialized array of parameters for the log template.
ro: Un array serializat de parametri pentru șablonul jurnalului.

en: The time when the log was created.
ro: Momentul când jurnalul a fost creat.

en: We encountered an error processing your payment method. Please verify your details and try again.
ro: Am întâmpinat o eroare în procesarea metodei dumneavoastră de plată. Verificați-vă detaliile și încercați din nou.

en: We encountered an unexpected error processing your payment method. Please try again later.
ro: Am întâmpinat o eroare neașteptată în procesarea metodei dumneavoastră de plată. Vă rugăm să încercați din nou mai târziu.

en: Proceed to @gateway
ro: Continuă la @gateway

en: You have canceled checkout at @gateway but may resume the checkout process here when you are ready.
ro: Ați anulat verificarea la @gateway, dar puteți relua procesul de finalizare a plății atunci când sunteți gata.

en: Redirect method
ro: Metodă de redirecționare

en: Redirect via GET (302 header)
ro: Redirecționare prin GET (302 header)

en: Redirect via POST
ro: Redirecționare prin POST

en: %title must be higher than or equal to %min.
ro: %title trebuie să fie mai mare sau egal cu %min.

en: %title must be lower than or equal to %max.
ro: %title trebuie să fie mai mic sau egal cu %max.

en: Saved the %label promotion.
ro: Promoția %label a fost salvată.
