Commerce Core (8.x-2.29) - en to nn translation catalogue (102 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Author
nn: Forfattar

en: List
nn: Liste

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Quantity
nn: Mengd

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Version
nn: Versjon

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Summary
nn: Samandrag

en: Update
nn: Oppdater

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: User
nn: Brukar

en: Continue
nn: Hald fram

en: Error
nn: Feil

en: Created
nn: Laga

en: Create
nn: Lag

en: All
nn: Alle

en: Year
nn: År

en: Date format
nn: Datoformat

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Never
nn: Aldri

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Mode
nn: Modus

en: Month
nn: Månad

en: Price
nn: Pris

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Address
nn: Adresse

en: Code
nn: Kode

en: Payment
nn: Betaling

en: Day
nn: Dag

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Other
nn: Andre

en: Role
nn: Rolle

en: Log in
nn: Logg inn

en: Online
nn: Tilkopla

en: Order
nn: Sorteringsval

en: Equals
nn: Lik

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Authoring information
nn: Forfattarinformasjon

en: seconds
nn: sekundar

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Select list
nn: Listevalg

en: Workflow
nn: Arbeidsflyt

en: Greater than
nn: Større enn

en: Less than
nn: Mindre enn

en: Shopping cart
nn: Handlevogn

en: Product
nn: Vare

en: Products
nn: Varer

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: Apply
nn: Bruk

en: URL path settings
nn: Innstillingar for nettadresse

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: Add comment
nn: Legg til kommentar

en: Account information
nn: Kontoinformasjon

en: Billing information
nn: Rekningsadresse

en: Credit card
nn: Kredittkort

en: Void
nn: Ugyldig

en: Password field is required.
nn: Passordfeltet er påkrevd.

en: Customer information
nn: Kundeopplysningar

en: Update cart
nn: Oppdater handlevogna

en: Registration successful. You are now logged in.
nn: Registreringa var vellykka. Du er no innlogga.

en: Language settings
nn: Språkinnstillingar

en: - All -
nn: - Alle -

en: Machine-readable name
nn: Datamaskinlesbart namn
