Commerce Core (8.x-2.37) - en to kn translation catalogue (177 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Forgot password?
kn: ಪಾಸ್ ವರ್ಡ್ ಮರೆತು ಹೋಗಿದೆಯೇ?

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: PayPal
kn: ಪೇಪಾಲ್

en: Attribute
kn: ಗುಣವಿಶೇಷ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Inbox
kn: ಇನ್‍ಬಾಕ್ಸ್‍

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Company
kn: ಕಂಪನಿ

en: Poland
kn: ಪೊಲ್ಯಾಂಡ್

en: Portugal
kn: ಪೋರ್ಚುಗಲ್

en: Day
kn: ದಿನ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Online
kn: ಆನ್‌ಲೈನ್ ಇದ್ದೇನೆ

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Plain
kn: ಸರಳ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Germany
kn: ಜರ್ಮನಿ

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Austria
kn: ಆಸ್ಟ್ರಿಯಾ

en: Belgium
kn: ಬೆಲ್ಜಿಯಮ್

en: Bulgaria
kn: ಬಲ್ಗೇರಿಯಾ

en: Cyprus
kn: ಸೈಪ್ರಸ್

en: Denmark
kn: ಡೆನ್ಮಾರ್ಕ

en: Estonia
kn: ಎಸ್ತೋನಿಯಾ

en: Finland
kn: ಫಿನ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: France
kn: ಫ್ರಾನ್ಸ್

en: Greece
kn: ಗ್ರೀಸ್

en: Hungary
kn: ಹಂಗೆರಿ

en: Ireland
kn: ಐರ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Italy
kn: ಇಟಲಿ

en: Latvia
kn: ಲ್ಯಾಟ್ವಿಯಾ

en: Lithuania
kn: ಲಿತುಯಾನ

en: Luxembourg
kn: ಲಕ್ಸಂಬರ್ಗ್

en: Malta
kn: ಮಾಲ್ಟಾ

en: Netherlands
kn: ನೆದರ್-ಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್

en: Norway
kn: ನಾರ್ವೆ

en: Romania
kn: ರೊಮೇನಿಯಾ

en: Slovakia
kn: ಸ್ಲೊವೋಕಿಯಾ

en: Slovenia
kn: ಸ್ಲೊವೇನಿಯಾ

en: Spain
kn: ಸ್ಪೇನ್

en: Sweden
kn: ಸ್ವೀಡನ್

en: Switzerland
kn: ಸ್ವಿಟ್ಜರ್ಲ್ಯಾಂಡ್

en: United Kingdom
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಕಿಂಗ್ಡಮ್

en: Create account
kn: ಹೊಸ ಖಾತೆ ತೆರೆಯಿರಿ

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: message
kn: ಸಂದೇಶ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Expired
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Hour
kn: ಗಂಟೆ

en: Minute
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Unit
kn: ಘಟಕ

en: Contact information
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಮಾಹಿತಿ

en: Retry
kn: ಮರುಪ್ರಯತ್ನಿಸು

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Standard
kn: ಶಿಷ್ಟ

en: Percentage
kn: ಪ್ರತಿಶತ

en: Review
kn: ಅವಲೋಕಿಸು

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: log
kn: ಲಾಗ್

en: Croatia
kn: ಕ್ರೊಯೇಶಿಯಾ

en: Services
kn: ಸೇವೆಗಳು

en: Unavailable
kn: ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Compatibility
kn: ಸಹವರ್ತನೀಯತೆ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Add address
kn: ವಿಳಾಸವನ್ನು ಸೇರಿಸು

en: British Columbia
kn: ಬ್ರಿಟಿಷ್ ಕೊಲಂಬಿಯಾ

en: Manitoba
kn: ಮ್ಯಾನಿಟೋಬಾ

en: New Brunswick
kn: ನ್ಯೂ ಬ್ರನ್ಸ್‍ವಿಕ್

en: Nova Scotia
kn: ನೋವ ಸ್ಕೋಟಿಯಾ

en: Prince Edward Island
kn: ಪ್ರಿನ್ಸ್‍ ಎಡ್ವರ್ಡ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: Saskatchewan
kn: ಸಸ್ಕಾಚೆವಾನ್

en: Locked
kn: ಲಾಕ್‌ ಮಾಡಲಾದ

en: Account information
kn: ಖಾತೆ ಮಾಹಿತಿ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Emails
kn: ಇಮೇಲ್‍ಗಳು

en: Go back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Behavior
kn: <b>ವರ್ತನೆ</b>

en: Attribute name
kn: ವೈಶಿಷ್ಟ್ಯದ ಹೆಸರು

en: Password field is required.
kn: ಪಾಸ್ ವರ್ಡ್ ಕೊಡಲೇಬೇಕು

en: Symbol
kn: ಸಂಕೇತ

en: Special
kn: ವಿಶೇಷ

en: Unlock
kn: ಅನ್‌ಲಾಕ್ ಮಾಡು
