Commerce Core (8.x-2.39) - en to ast translation catalogue (111 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Status
ast: Estáu

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Email address
ast: Señes de corréu electrónicu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: List
ast: Llista

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Log
ast: Rexistru

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Categories
ast: Categoríes

en: Version
ast: Versión

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: None
ast: Nengún

en: Test
ast: Preba

en: Number
ast: Númberu

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Summary
ast: Resume

en: Update
ast: Anovar

en: Time
ast: Hora

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Format
ast: Formatu

en: Updated
ast: Anováu

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: User
ast: Usuariu

en: Continue
ast: Siguir

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Error
ast: Fallu

en: Options
ast: Opciones

en: Created
ast: Fechu

en: Create
ast: Crear

en: All
ast: Too

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: Never
ast: Nunca

en: Comment
ast: Comentariu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: URL alias
ast: Alias pa la URL

en: Mode
ast: Mou

en: N/A
ast: N/D

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: Code
ast: Códigu

en: Owner
ast: Dueñu

en: Poland
ast: Polonia

en: Configuration
ast: Configuración

en: Other
ast: Otru

en: Role
ast: Rol

en: Log in
ast: Entrar

en: Online
ast: En llinia

en: Order
ast: Orde

en: Visibility settings
ast: Preferencies de visibilidá

en: Germany
ast: Alemaña

en: Belgium
ast: Bélxica

en: Cyprus
ast: Chipre

en: Denmark
ast: Dinamarca

en: Finland
ast: Finlandia

en: France
ast: Francia

en: Greece
ast: Grecia

en: Hungary
ast: Hungría

en: Ireland
ast: Irlanda

en: Italy
ast: Italia

en: Latvia
ast: Letonia

en: Lithuania
ast: Lituania

en: Luxembourg
ast: Luxemburgu

en: Netherlands
ast: Países Baxos

en: Norway
ast: Noruega

en: Romania
ast: Rumanía

en: Slovakia
ast: Eslovaquia

en: Slovenia
ast: Eslovenia

en: Spain
ast: España

en: Sweden
ast: Suecia

en: Switzerland
ast: Suiza

en: United Kingdom
ast: Reinu Xuníu

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: ‹ previous
ast: ‹ anterior

en: next ›
ast: siguiente ›

en: Select list
ast: Esbilla

en: Workflow
ast: Fluxu de trabayu

en: Greater than
ast: Mayor que

en: Less than
ast: Menor que

en: Standard
ast: Estándar

en: Not published
ast: Ensin espublizar

en: Croatia
ast: Croacia
