Commerce Authorize.Net (8.x-1.4) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Approve
de: Bestätigen

en: This action cannot be undone.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: API Identifier
de: API ID

en: Year
de: Jahr

en: Month
de: Monat

en: API key
de: API-Key

en: Account type
de: Benutzerkontotyp

en: Transaction key
de: Transaktions-Schlüssel

en: Decline
de: Ablehnen

en: Credit card
de: Kreditkarte

en: Transaction Key
de: Transaktionsschlüssel

en: CVV
de: Kartenprüfnummer

en: Card number
de: Kreditkarten-Nummer

en: Bank account
de: Bankkonto

en: Processing...
de: Verarbeitung läuft …
