Commerce Bulk (8.x-1.0-alpha9) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: Add
pt: Adicionar

en: Titles
pt: Títulos

en: Maximum
pt: Máximo

en: Now
pt: Agora

en: Size of textfield
pt: Tamanho do campo de texto

en: Product type
pt: Tipo de produto

en: Percentage
pt: Percentagem

en: Publish
pt: Publicar

en: Unpublish
pt: Despublicar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: products
pt: produtos

en: Finished with an error.
pt: Terminou com um erro.

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Custom label
pt: Label personalizada

en: Unit Price
pt: Preço Unitário

en: variation
pt: variação

en: variations
pt: variações

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: O texto que irá ser mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Normalmente, esta sugestão é um exemplo do valor a inserir ou uma breve descrição do formato esperado.
