Commerce Email (8.x-1.0-beta4) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Subject
de: Betreff

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Event
de: Ereignis

en: Email
de: E-Mail

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Conditions
de: Bedingungen

en: email
de: E-Mail

en: Emails
de: E-Mails

en: Bcc
de: Blindkopie

en: Cc
de: Kopie (CC)

en: Machine-readable name
de: Systemname

en: Test email
de: Test-E-Mail

en: Test context
de: Test Kontext

en: Add email
de: E-Mail hinzufügen

en: All conditions must pass
de: Alle Bedingungen müssen erfüllt sein.

en: Only one condition must pass
de: Nur eine Bedingung muss erfüllt sein

en: emails
de: E-Mails

en: Condition operator
de: Bedingungsoperand
