Commerce Funds (2.0.0) - en to it translation catalogue (59 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Next
it: Seguente

en: Status
it: Stato

en: Approve
it: Approva

en: Operations
it: Operazioni

en: Transactions
it: Transazioni

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Currency
it: Valuta

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Country
it: Paese

en: Notes
it: Note

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: Check
it: Assegno

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Details
it: Dettagli

en: Amount
it: Importo

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Recipient
it: Destinatario

en: Method
it: Metodo

en: Configuration
it: Configurazione

en: Users
it: Utenti

en: City
it: Città

en: Sort by
it: Ordina per

en: Approved
it: Approvato

en: Pending
it: In sospeso

en: Transaction
it: Transazione

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Balance
it: Saldo

en: Completed
it: Completato

en: Province
it: Provincia

en: Reason
it: Ragione

en: Apply
it: Applica

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Rate
it: Aliquota

en: Postal Code
it: Codice postale

en: Cancelled
it: Annullato

en: Offset
it: Scostamento

en: Fee
it: Corrispettivo

en: Billing information
it: Dati per la fatturazione

en: About
it: Informazioni

en: Total paid
it: Totale pagato

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Address 2
it: Indirizzo 2

en: Payment instructions
it: Istruzioni per il pagamento

en: The currency of the transaction.
it: La valuta della transazione.

en: Master
it: Principale
