Commerce Funds (2.0.2) - en to nl translation catalogue (67 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Next
nl: Volgende

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Transactions
nl: Transacties

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Currency
nl: Valuta

en: Requested
nl: Aangevraagd

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: None
nl: Geen

en: Country
nl: Land

en: Notes
nl: Notities

en: Total
nl: Totaal

en: User
nl: Gebruiker

en: Check
nl: Controleer

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Amount
nl: Bedrag

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Method
nl: Methode

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Users
nl: Gebruikers

en: City
nl: Plaats

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Pending
nl: In afwachting

en: Declined
nl: Afgewezen

en: Transaction status
nl: Transactiestatus

en: Payment method
nl: Betaalmethode

en: Balance
nl: Balans

en: Completed
nl: Voltooid

en: Province
nl: Provincie

en: Reason
nl: Reden

en: Apply
nl: Toepassen

en: Request
nl: Verzoek

en: Language code
nl: Taalcode

en: Rate
nl: Percentage

en: Postal Code
nl: Postcode

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Full Name
nl: Volledige naam

en: Fees
nl: Extra kosten

en: Fee
nl: Extra kosten

en: Billing information
nl: Factuurinformatie

en: Transaction type
nl: Transactie type

en: About
nl: Over

en: Decline
nl: Afwijzen

en: Total paid
nl: Totaal betaald

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Address 2
nl: Adres 2

en: Payment instructions
nl: Betalingsinstructies

en: The currency of the transaction.
nl: De valuta van de transactie.

en: Asc
nl: Oplopend

en: Commerce (contrib)
nl: Commerce (bijgedragen)

en: Issuer
nl: Uitgever

en: We encountered an error processing your payment method. Please verify your details and try again.
nl: Er ging iets fout bij het verwerken van uw betaling. Controleer uw gegevens en probeer het opnieuw.

en: We encountered an unexpected error processing your payment method. Please try again later.
nl: Er ging iets fout bij het verwerken van uw betaling. Probeer het later opnieuw alstublieft.

en: Your order number is @number.
nl: Uw ordernummer is @number.

en: You can view your order on your account page when logged in.
nl: U kunt uw order bekijken op uw account-pagina als u ingelogd bent.
