Commerce Funds (2.1.6) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Body
id: Isi

en: Next
id: Selanjutnya

en: Approve
id: Setujui

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Transactions
id: Transaksi

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Currency
id: Mata uang

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Country
id: Negara

en: Check
id: Periksa

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Details
id: Rincian

en: Amount
id: Jumlah

en: Address
id: Alamat

en: Owner
id: Pemilik

en: Recipient
id: Penerima

en: Payment
id: Pembayaran

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Users
id: Pengguna

en: City
id: Kota

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Province
id: Provinsi

en: Postal Code
id: Kode Pos

en: Billing information
id: Informasi Penagihan

en: About
id: Tentang

en: Available currencies
id: Mata uang yang tersedia

en: Address 2
id: Alamat 2

en: Payment instructions
id: Instruksi pembayaran

en: You can view your order on your account page when logged in.
id: Anda dapat melihat pesanan anda di halaman akun saat login.
