Commerce Funds (2.1.9) - en to fa translation catalogue (65 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Approve
fa: موافقت

en: Operations
fa: عملیات

en: Transactions
fa: تراکنش‌ها

en: Type
fa: نوع

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Currency
fa: واحد پول

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Country
fa: کشور

en: Label
fa: برچسب

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Check
fa: بررسی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Details
fa: جزئیات

en: Amount
fa: مقدار

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Recipient
fa: گیرنده

en: Payment
fa: پرداخت

en: Method
fa: روش

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Users
fa: کاربران

en: City
fa: شهر

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Approved
fa: تایید شده

en: Pending
fa: معلق

en: Declined
fa: رد شده

en: Transaction status
fa: وضعیت تراکنش

en: Payment method
fa: روش پرداخت

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Reason
fa: دلیل

en: Apply
fa: تایید

en: Canceled
fa: لغو شد

en: Global
fa: سراسری

en: Rate
fa: نرخ

en: Offset
fa: جابجایی

en: Fee
fa: کارمزد

en: Billing information
fa: اطلاعات صورت‌حساب

en: About
fa: درباره

en: Release
fa: انتشار

en: Decline
fa: رد کردن

en: Total paid
fa: مجموع پرداخت شده

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Address 2
fa: آدرس ۲

en: Transfer
fa: انتقال

en: The currency of the transaction.
fa: واحد ارز تراکنش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
