Commerce Funds (8.x-1.5) - en to ja translation catalogue (55 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Approve
ja: 承認

en: Operations
ja: 操作

en: Transactions
ja: トランザクション

en: Type
ja: タイプ

en: Subject
ja: 件名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Currency
ja: 通貨

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Country
ja: 国

en: Notes
ja: ノート

en: Total
ja: 合計

en: User
ja: ユーザー

en: Check
ja: 小切手

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Details
ja: 詳細

en: Amount
ja: 量

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Recipient
ja: 受信者

en: Method
ja: メソッド

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Users
ja: ユーザー

en: City
ja: 市区町村

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Approved
ja: 承認済み

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Declined
ja: 拒否

en: Transaction status
ja: トランザクションのステータス

en: Payment method
ja: 決済方法

en: Balance
ja: 残高

en: Completed
ja: 完了

en: Province
ja: 都道府県

en: Apply
ja: 適用

en: Language code
ja: 言語コード

en: Rate
ja: 税率

en: Postal Code
ja: 郵便番号

en: Offset
ja: オフセット

en: Billing information
ja: 請求情報

en: About
ja: アバウト

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Hash
ja: ハッシュ

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
