Commerce Invoice (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Quantity
it: Quantità

en: Download
it: Scarica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Total
it: Totale

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: days
it: giorni

en: Page
it: Pagina

en: Customer
it: Cliente

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Invoice
it: Fattura

en: Store
it: Negozio

en: Sort by
it: Ordina per

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Subtotal
it: Totale parziale

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Changed
it: Modificato

en: Orders
it: Ordini

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Data
it: Dati

en: Billing information
it: Dati per la fatturazione

en: Total paid
it: Totale pagato

en: Generate
it: Genera

en: Adjustments
it: aggiustamenti

en: Total price
it: Prezzo totale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Language settings
it: Impostazioni lingua

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Customer Information
it: Informazioni cliente

en: Private file system path
it: Percorso per i file privati

en: Unit price
it: Prezzo unitario

en: Master
it: Principale

en: Site's default language (@language)
it: Lingua predefinita (@language)

en: The payment method.
it: Il metodo di pagamento.
