Commerce Invoice (8.x-2.0-beta4) - en to id translation catalogue (53 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Download
id: Unduh

en: Date
id: Tanggal

en: Number
id: Angka

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: days
id: hari

en: Page
id: Halaman

en: Customer
id: Pelanggan

en: State
id: Status

en: Invoice settings
id: Pengaturan Invoice

en: Invoices
id: Invoice

en: Store
id: Toko

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Default language
id: Bahasa bawaan

en: Activity
id: Aktifitas

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Subtotal
id: Sub total

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Changed
id: Berubah

en: Orders
id: Pesanan

en: Apply
id: Terapkan

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Emails
id: Surel

en: Billing information
id: Informasi Penagihan

en: Contact email
id: Email kontak

en: Invoice number
id: Nomor Invoice

en: Total price
id: Total harga

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Language settings
id: Pengaturan bahasa

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Customer Information
id: Informasi Pelanggan

en: Manage display
id: Kelola tampilan

en: Private file system path
id: Path sistem file pribadi

en: Unit price
id: Harga satuan

en: Asc
id: Urutan turun

en: Manage form display
id: Kelola tampilan formulir

en: Explanation of the language options is found on the <a href=":languages_list_page">languages list page</a>.
id: Penjelasan pilihan bahasa dapat ditemukan di <a href=":languages_list_page">halaman daftar bahasa</a>.

en: Site's default language (@language)
id: Bahasa baku situs (@language)

en: The payment method.
id: Metode pembayaran.

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
