Commerce Invoice (8.x-2.0-beta4) - en to ru translation catalogue (80 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Quantity
ru: Количество

en: Download
ru: Скачать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Number
ru: Число

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Total
ru: Итого

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: days
ru: дней

en: Page
ru: Страница

en: Logo
ru: Логотип

en: Customer
ru: Покупатель

en: State
ru: Состояние

en: Desc
ru: По убыванию

en: Invoice
ru: Счет

en: invoice
ru: счёт

en: Invoices
ru: Счета

en: Store
ru: Магазин

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Default language
ru: Язык по умолчанию

en: Activity
ru: Активность

en: Workflow
ru: Порядок действий

en: Subtotal
ru: Предварительная сумма

en: Payment method
ru: Способ оплаты

en: Changed
ru: Изменение

en: Orders
ru: Заказы

en: Due date
ru: Срок

en: Apply
ru: Применить

en: Manage fields
ru: Управление полями

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Data
ru: Данные

en: Emails
ru: Адреса электронной почты

en: Billing information
ru: Информация об оплате

en: Contact email
ru: Контактный email

en: Total paid
ru: Всего оплачено

en: Payment terms
ru: Сроки оплаты

en: Invoice items
ru: Позиции в накладной

en: Invoice item
ru: Позиция накладной

en: Invoice number
ru: Номер счёта

en: Adjustments
ru: Ценообразование

en: Total price
ru: Общая стоимость

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Language settings
ru: Языковые настройки

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Footer text
ru: Текст подвала (страницы)

en: Customer Information
ru: Информация о заказчике

en: Manage display
ru: Управление отображением

en: Private file system path
ru: Путь к личным файлам

en: Unit price
ru: Цена за единицу

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Commerce (contrib)
ru: Торговля (contrib)

en: Manage form display
ru: Управление отображением формы

en: Invoice PDF
ru: счёт в PDF

en: Invoice date
ru: Дата счёта

en: Failed:
ru: Неудача:

en: Explanation of the language options is found on the <a href=":languages_list_page">languages list page</a>.
ru: Пояснение настроек языка находится на странице <a href=":languages_list_page">список языков</a>.

en: Site's default language (@language)
ru: Язык сайта по умолчанию (@language)

en: The number of purchased units.
ru: Количество купленных единиц.

en: The price of a single unit.
ru: Цена одной единицы.

en: A serialized array of additional data.
ru: Сериализованный массив дополнительной информации.

en: Billing profile
ru: Платёжный профиль.

en: Order item
ru: Позиция заказа

en: Succeeded:
ru: Завершено:

en: The customer.
ru: Клиент.

en: There are no @label yet.
ru: Пока ещё нет "@label".

en: Number pattern
ru: Шаблон номера

en: Comment on this @label
ru: Комментарий на этот @label
