Commerce Invoice (8.x-2.0-rc1) - en to ja translation catalogue (63 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Quantity
ja: 数量

en: Download
ja: ダウンロード

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Number
ja: 数値

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Total
ja: 合計

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: days
ja: 日

en: Page
ja: ページ

en: Logo
ja: ロゴ

en: Customer
ja: 顧客

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Invoice
ja: 請求書

en: Store
ja: ストア

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Default language
ja: デフォルトの言語

en: Activity
ja: アクティビティ

en: Workflow
ja: ワークフロー

en: Subtotal
ja: 小計

en: Payment method
ja: 決済方法

en: Changed
ja: 変更済

en: Orders
ja: 注文

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Data
ja: データ

en: Emails
ja: メールアドレス

en: Billing information
ja: 請求情報

en: Contact email
ja: 連絡先メールアドレス

en: Adjustments
ja: アジャストメント

en: Total price
ja: 合計価格

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Language settings
ja: 言語の設定

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Manage display
ja: 表示管理

en: Private file system path
ja: プライベートファイルシステムパス

en: Unit price
ja: 単価

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Manage form display
ja: フォームの表示管理

en: Failed:
ja: 失敗:

en: Explanation of the language options is found on the <a href=":languages_list_page">languages list page</a>.
ja: 言語オプションの解説は、<a href=":languages_list_page">言語一覧ページ</a>で見ることができます。

en: Site's default language (@language)
ja: サイトのデフォルトの言語 (@language)

en: The price of a single unit.
ja: 1単位の価格。

en: Billing profile
ja: 請求先プロフィール

en: There are no @label yet.
ja: @labelはまだありません。
