Commerce License (8.x-2.0-beta2) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Never
id: Tidak pernah

en: Filter
id: Saring

en: State
id: Status

en: Owner
id: Pemilik

en: Role
id: Peran

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Changed
id: Berubah

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Manage display
id: Kelola tampilan

en: Asc
id: Urutan turun

en: Manage form display
id: Kelola tampilan formulir

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
