Commerce Migrate (3.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (81 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Transaction ID
uk: ID трансакції

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Currency
uk: Валюта

en: Cost
uk: Вартість

en: Quantity
uk: Кількість

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Changes
uk: Зміни

en: Help
uk: Довідка

en: Node type
uk: Тип матеріалу

en: Email
uk: Електронна пошта

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: Module
uk: Модуль

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Message type
uk: Тип повідомлення

en: Price
uk: Ціна

en: Product ID
uk: ID товару

en: Amount
uk: Величина

en: Phone
uk: Телефон

en: Owner
uk: Власник

en: Display title
uk: Показати заголовок

en: SKU
uk: Артикул

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Product title
uk: Заголовок товару

en: Product count
uk: Кількість товарів

en: Revision
uk: Редакція

en: Product name
uk: Назва товару

en: Payment method
uk: Спосіб оплати

en: Changed
uk: Змінено

en: Shippable
uk: Можлива доставка.

en: Order ID
uk: ID замовлення

en: Currency Code
uk: Код валюти

en: Attribute Name
uk: Назва атрибуту

en: Data
uk: Дані

en: About
uk: Про модуль

en: Currency code
uk: Код валюти

en: Profile ID
uk: ID профілю

en: Order status
uk: Статус замовлення

en: Base rate
uk: Базовий тариф

en: Display type
uk: Тип відображення

en: Billing first name
uk: Им'я платника

en: Billing last name
uk: Прізвище платника

en: Taxed product types
uk: Оподатковані типи товарів

en: Message category
uk: Категорія повідомлення.

en: Created timestamp
uk: Час створення

en: Order total
uk: Сума замовлення

en: Product price
uk: Ціна товару

en: Payment Method
uk: Спосіб оплати

en: Currency name
uk: Назва валюти

en: Remote ID
uk: Віддалений ID

en: Line item ID
uk: ID позиції обліку

en: Line item type
uk: Тип позиції обліку

en: Payload
uk: Корисне навантаження

en: Message ID
uk: ID повідомлення

en: Tax type
uk: Тип податку

en: Commerce (contrib)
uk: Торгівля (внесені)

en: Rules component
uk: Компонент правил

en: Billing postal code
uk: Поштовий індекс оплати

en: Order Number
uk: Номер замовлення

en: Stores
uk: Магазини

en: Instance ID
uk: Ідентифікатор екземпляра

en: Modified timestamp
uk: Час зміни

en: Revision timestamp
uk: Час редакції

en: Revision Log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: The primary identifier for this version.
uk: Основний ідентифікатор для цієї версії.

en: Serialize data with display settings.
uk: Серіалізувати дані з налаштуваннями відображення.

en: Delivery first name
uk: Ім'я отримувача

en: Delivery last name
uk: Прізвище отримувача

en: Delivery city
uk: Місто доставки

en: Billing city
uk: Місто для оплати

en: Billing country
uk: Країна для оплати

en: Product variation type
uk: Тип варіацій товару

en: Refunded amount
uk: Відшкодована сума
