Commerce Pickup (1.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Closed
fr: Fermé

en: Cancel
fr: Annuler

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Saturday
fr: Samedi

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Customer
fr: Client

en: Phone
fr: Téléphone

en: Company
fr: Société

en: Optional
fr: Facultatif

en: Street
fr: Rue

en: City
fr: Ville

en: Sort by
fr: Trier par

en: Negate
fr: Inverse

en: Products
fr: Produits

en: Shippable
fr: Livrable

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Billing information
fr: Informations de facturation

en: Billing Information
fr: Informations de facturation

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Payment Method
fr: Mode de paiement

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Customer phone
fr: Téléphone du client

en: Customer Information
fr: Coordonnés de l'utilisateur

en: Master
fr: Principal

en: Stores
fr: Boutiques

en: Thank you for your order!
fr: Merci pour votre commande !

en: Publish selected profile
fr: Publier le profil sélectionné

en: Unpublish selected profile
fr: Dépublier le profil sélectionné

en: Order Confirmation
fr: Confirmation de la commande

en: Order #@number details:
fr: Détails de la commande #@number :

en: Order activity
fr: Activités de la commande
