Commerce Point of Sale (POS) (8.x-2.5) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Closed
hi: बंद

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Quantity
hi: मात्रा

en: register
hi: रजिस्टर

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Size
hi: आकार

en: Password
hi: कूटशब्द

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Name
hi: नाम

en: Open
hi: खुला

en: Add
hi: जोड़ें

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Email
hi: ईमेल

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Store
hi: स्टोर

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Both
hi: दोनों

en: Close
hi: बंद करे

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Print
hi: छापा

en: About
hi: के बारे में

en: Reports
hi: रपट

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर
