Commerce Point of Sale (POS) (8.x-2.6) - en to ar translation catalogue (50 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Closed
ar: مغلق

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Action
ar: إجراء

en: Quantity
ar: الكمية

en: register
ar: سجل

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Password
ar: كلمة المرور

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Open
ar: مفتوح

en: Add
ar: إضافة

en: Total
ar: المجموع

en: Status:
ar: الحالة:

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Price
ar: السعر

en: Amount
ar: المبلغ

en: Store
ar: المتجر

en: Users
ar: المستخدمين

en: Both
ar: جميعهم

en: Close
ar: إغلاق

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Change
ar: تغيير

en: Getting Started
ar: البدء

en: Product
ar: المنتج

en: Order ID
ar: المعرف ID للطلب

en: Print
ar: الطباعة

en: Cash
ar: النقد

en: About
ar: حول

en: Reports
ar: التقارير

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Unit price
ar: ثمن الوحدة

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size
