Commerce Price Rule (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: فیلد

en: Save
fa: ذخیره

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Conditions
fa: شرط‌ها

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Price
fa: قیمت

en: Customer
fa: مشتری

en: Product ID
fa: شناسه‌ی محصول

en: Amount
fa: مقدار

en: Desc
fa: نزولی

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: SKU
fa: مدل

en: Role
fa: نقش

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Key
fa: کلید

en: Product
fa: محصول

en: Products
fa: محصولات

en: Product types
fa: انواع محصول

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Dates
fa: تاریخ‌ها

en: Store name
fa: نام فروشگاه

en: IP address
fa: آدرس IP

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Stores
fa: فروشگاه ها

en: Product variation types
fa: انواع تنوع محصولات

en: Limit by role
fa: محدود به نقش
