Commerce Price Rule (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (59 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Field
ru: Поле

en: Save
ru: Сохранить

en: Options
ru: Настройки

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Conditions
ru: Условия

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Price
ru: Цена

en: Customer
ru: Покупатель

en: Product ID
ru: ID товара

en: Amount
ru: Сумма

en: Desc
ru: По убыванию

en: Start date
ru: Дата начала

en: End date
ru: Дата окончания

en: SKU
ru: Артикул

en: Product Variation
ru: Вариация товара

en: Role
ru: Роль

en: Blacklist
ru: Чёрный список

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Key
ru: Ключ

en: Product
ru: Товар

en: Products
ru: Товары

en: Product types
ru: Типы товаров

en: Percentage
ru: Процент

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Dates
ru: Даты

en: Whitelist
ru: Белый список

en: Store name
ru: Название магазина

en: IP address
ru: IP-адрес

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Product Type
ru: Тип товара

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Allowed roles
ru: Разрешённые роли

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Commerce (contrib)
ru: Торговля (contrib)

en: Stores
ru: Магазины

en: Fixed amount
ru: Фиксированная сумма

en: Manage Items
ru: Управление материалами

en: Product variation types
ru: Типы вариаций товара

en: There are no @label yet.
ru: Пока ещё нет "@label".

en: Product Variation Type
ru: Тип вариации товара
