Commerce Price Rule (8.x-1.0-alpha4) - en to hy translation catalogue (19 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Value
hy: Արժեք

en: Type
hy: Տեսակ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Name
hy: Անուն

en: Field
hy: Դաշտ

en: Save
hy: Պահպանել

en: Options
hy: Ընտրանքներ

en: Page
hy: Էջ

en: Role
hy: Դեր

en: Sort by
hy: Դասակարգել ըստ

en: IP address
hy: IP հասցե

en: Weight for @title
hy: @title -ի կշիռը
