Commerce Pricelist (8.x-2.11) - en to fr translation catalogue (56 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Quantity
fr: Quantité

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: All
fr: Tout

en: Price
fr: Prix

en: Customers
fr: Clients

en: Customer
fr: Client

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: SKU
fr: Référence

en: Sort by
fr: Trier par

en: List price
fr: Prix public indicatif

en: Delimiter
fr: Délimiteur

en: price
fr: prix

en: Changed
fr: Modifié

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: Everyone
fr: Tout le monde

en: Prices
fr: Tarifs

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Manage display
fr: Gérer l'affichage

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Choose a file
fr: Choisir un fichier

en: Master
fr: Principal

en: Manage form display
fr: Gérer l'affichage du formulaire

en: Stores
fr: Boutiques

en: Edit %label
fr: Modifier %label

en: An error occurred while processing @operation with arguments: @args
fr: Une erreur est survenue lors de l'opération @operation avec les arguments : @args

en: Failed:
fr: Échec :

en: Product variation
fr: Variation de produit

en: Succeeded:
fr: Réussi

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.

en: Provide an end date
fr: Fournir une date de fin

en: Customer role
fr: Rôle du client
