Commerce Product Bundle (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (58 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Weight
id: Bobot

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Filter
id: Saring

en: URL alias
id: Alias URL

en: Add to cart
id: Masukkan keranjang

en: Visibility settings
id: Pengaturan visibilitas

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Commerce
id: Perdagangan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Cart
id: Keranjang

en: Product
id: Produk

en: Changed
id: Berubah

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: URL path settings
id: Pengaturan path URL

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Locked
id: Dikunci

en: About
id: Tentang

en: Variations
id: Variasi

en: Custom text
id: Teks gubahan

en: Total price
id: Total harga

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Language settings
id: Pengaturan bahasa

en: - All -
id: - Semua -

en: Unit price
id: Harga satuan

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Asc
id: Urutan turun

en: Stores
id: Toko

en: Edit %label
id: Ubah %label

en: Last saved
id: Terakhir disimpan

en: Not saved yet
id: Belum disimpan

en: Entity reference rendered entity display format settings
id: Pengaturan format tampilan entity reference - bergaya entitas

en: Delete %label
id: Hapus %label

en: Order item type
id: Jenis item pesanan

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
