Commerce Product Bundle (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (65 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Quantity
it: Quantità

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: URL alias
it: Alias URL

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: Desc
it: Disc

en: Visibility settings
it: Impostazioni visibilità

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Cart
it: Carrello

en: Product
it: Prodotto

en: Changed
it: Modificato

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: URL path settings
it: Impostazioni percorso URL

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Locked
it: Bloccato

en: About
it: Informazioni

en: Custom text
it: Testo personalizzato

en: Total price
it: Prezzo totale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Language settings
it: Impostazioni lingua

en: - All -
it: - Tutto -

en: Unit Price
it: Prezzo Unitario

en: Unit price
it: Prezzo unitario

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Master
it: Principale

en: @group (historical data)
it: @group (storico dei dati)

en: - No value -
it: - Nessun valore -

en: Edit %label
it: Modifica %label

en: Last saved
it: Ultimo salvataggio

en: Not saved yet
it: Non ancora salvato

en: (this translation)
it: (questa traduzione)

en: Entity reference rendered entity display format settings
it: Impostazioni per il formato di visualizzazione Entity reference entità renderizzata

en: Traits
it: Caratteristiche

en: @entity using @field_name
it: @entity che usa @field_name

en: Delete %label
it: Elimina %label

en: Order item type
it: Tipo di articolo dell'ordine

en: There are no @label yet.
it: Non ci sono ancora @label.
